Жай бөлшектер тарауын қайталау
Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Қызылжар ауылы,
Қызылжар жалпы орта білім беру мектебі,
физика және математика пәнінің мұғалімі
Тәшібаева Кәмшат Еркінжасқызы, II санат,
Кембридж бағдарламасы бойынша III деңгей
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер тарауын қайталау
Сынып: 5
Мерзімі:
Сабақ мақсаттары:
Білімділік: Оқушылардың жай бөлшек тарауы бойынша алған білімдерін пысықтау
Дамытушылық: Матматикалық тілде өз ойларын нақты және дәл жеткізе білуге, салыстыра білуге дағдыландыру
Тәрбиелік: Оқушылардың таңымдық және ойлау қабілеттерін дамыту
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Құралдар: интербелсенді тақта, флипчарт беті, маркерлер, түрлі-түсті фломастерлер.
Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық жұмыс
Оқыту нәтижесі:
Сілтеме: оқулық
Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
І.Ұйымдастыру кезеңі | 2 мин
| Сәлемдесу
| Сәлемдеседі
|
3 мин ОЖТ | Топтастыру Оқушыларды әр түрлі фигуралардың қиындыларын жинастырғызып, сыныпты 3 топқа бөлу | Әр түрлі фигуралардың қиындыларын жинап, дыбыссыз қадаммен 3 топқа бөліну. | |
Білу Блум түймедағы
| 7 мин Білу АКТ
СТО
| Блум түймедағын әр топқа, яғни 3 топқа таратып, әр топ кезек кезек сұрақтарға жауап береді Ӏ топ 1. Жай бөлшектің бөлімі нені көрсетеді, алымы нені көрсетеді? 2. Жай бөлшекті қысқарту деген не? 3. Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? 4. Қандай сан берілген бөлшектерге ортақ бөлім бола алады? 5. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады? 6. Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайтуды түсіндіріңдер
| «Заттың құрылысы» тарауы бойынша физикалық тесттің жұмысын 5 минутта орындау. Жұппен алмасып, бір-бірінің жұмысын тексереді |
ІІІ. Негізгі бөлім. Жаңа тақырыпты игеру | 10 мин
Түсіну ОБжК Диалогтік оқыту Жұппен, Топпен жұмыс ОЖЕСОжО ТжДБО СТО | Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды
Оқушылар дыбыссыз қадам жасап, 2 топқа бөлінеді.
| |
10 мин Қолдану ОЖТ Диалогтік оқыту ОБжК
|
Тақырыпты оқуға 4 минут, топта талқылап, флипчартқа «Механикалық қозғалыс. Санақ денесі. Қозғалыстың салыстырмалылығы» тақырыбын түсіреді. Әр топ жасаған флипчарттарын қорғау |
Тақырыпты оқып, топта талқылып, флипчартқа түсіреді топ Флипчартты қорғайды.
| |
5 мин Талдау
АКТ, Топпен жұмыс Диалогтік оқыту ТжДБО СТО | Есеп шығару «Баспалдақ» ойыны
| Әр топ ақылдасып, топтар кезек кезек интербелсенді тақтаға шығып дұрыс жауабын таңдайды
| |
IV.Рефлексия. Сабақты қорытындылау | 7 мин Синтездеу СТО Диалогтік оқыту
Бағалау ОүБжОБ | Сабақты қорытындылау. Сөйлемді жалғастырыңдар: Мен не білемін? Не ұнады? Мен не үйренгім келеді? Не үйрендім? Нені істей алмадым? Мен не істеуім керек? Оқушылар сендер өздерінді өздерін бағалайсыңдар. Бәріміз жақсы жұмыс жасадық | Әр топтан оқушылар стикерге жазады
Оқушылар өзін-өзі, жұпты, топты бағалайды |