Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері
Тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері
Мақсаты: 1) Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндерін табуға есептер шығару;
2) Теориялық білімдерін есептер шығаруда қолдануға машықтандыру, өз бетімен ізденісін арттыру;
- Топпен жұмыс істеуге, бір-біріне көмек көрсетуге, ойын айта білуге баулу;
Сабақ типі: білімді бекіту.
Сабақ түрі: білім мен дағдыны қорытындылау, жүйелеу сабағы.
Көрнекіліктер: плакаттар, фломастер, таратпалы тапсырмалар, тест тапсырмасы.
Қолданылатын стратегиялар: топтастыру.
Сабақ жоспары:
- Ұйымдастыру кезеңі.
- Мағынаны ажырату.
- Ой толғаныс.
- Тест тапсырмалары
- Сабақты қорыту. Білім бағалау.
- Үйге тапсырма беру.
Сабақ барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды топқа бөліп, сабақтың құрылымы туралы түсінік.
Топ аттары жазылған қағаздардан жеребе тасталады.
1)Синус 2) Косинус 3) Тангенс 4) Котангенс
- Мағынаны ажырату.
А) Қайталау сұрақтары.
Топ атауларын плакатта тірек-сызба түрінде топ басшылары қорғайды.
Ә) Үй тапсырмасын тексеру № 372
1) ; 2) 7; 3) 1; 4) 3; 5) 2 ; 6) 3;
- Ой толғаныс
Б) Есептер шығару
А-деңгей №1 3 + 5 ═ 6,5 №2 2 + ═2
№3 2tg 450 +2═4 №4 3ctg450 + 4 ═ 7
Б-деңгей №1 4 + tg ═ 2 +1 №2 2 +3ctg450 ═ +3
№3 2tg + ═2 +1 №4 2ctg450 + ═ 3
В) Оқулықпен жұмыс.
№373 топ басшыларына
- Тест тапсырмалары (толықтыру тесті)
1-нұсқа
1.Радиандық өлшемге айналдыр: 400 ═
- Градустық өлшемге айналдыр: ═
3.Бұрыштар қай ширекте жатады? 1250 ( ) , -980 ( ), 4520 ( )
- Өрнектің мәнін тап: 2+ 5═
- Есепте: 2+ -tg450 ═
2-нұсқа
1.Радиандық өлшемге айналдыр: 700 ═
- Градустық өлшемге айналдыр: ═
3.Бұрыштар қай ширекте жатады? 1350 ( ) , -780 ( ), 5220 ( )
- Өрнектің мәнін тап: 4+ 2═
- Есепте: 6+ — 2tg450 ═
3-нұсқа
1.Радиандық өлшемге айналдыр: 800 ═
- Градустық өлшемге айналдыр: ═
3.Бұрыштар қай ширекте жатады? 4150 ( ) , -1080 ( ), 520 ( )
- Өрнектің мәнін тап: 8+ 4═
- Есепте: -4+ — 3tg450 ═
4-нұсқа
1.Радиандық өлшемге айналдыр: 1000 ═
- Градустық өлшемге айналдыр: ═
3.Бұрыштар қай ширекте жатады? 6250 ( ) , -1980 ( ), 20 ( )
- Өрнектің мәнін тап: -8+ 12═
- Есепте: 5+ — 6tg450 ═
- Сабақты қорыту, білімдерін бағалау.
«Мен бүгінгі сабақтан қандай ой түйдім»…… сабақты оқушының бағалауы
- Үйге тапсырма беру.
№ 375