Параллель түзулер
Убаисова Айнура Сарсенбековна
Қарағанды облысы,Қарқаралы қалаы №44 орта мектеп
Сабақтың тақырыбы: Параллель түзулер.
Сабақтың мақсаттарының бағыттары | Сабақ мақсаты |
Білім беру | Параллель түзулер тақырыбын оқып үйренуде анықтамасын,параллель кесінділер ұғымын,теореманы дәлелдеуді,аксиоманы қолдана білу іс-әрекеттерін ұйымдастыру. |
Тәрбиелеу | Сабақ барысында тапсырмаларды орындауда ұлттық дүние таным мәселелеріне қатысты танымдық-тағылымдық ой-пікір туындату,ізденіске ықпал ету. |
Дамыту | Оқушының танымдық объектіні /анықтама,теорема,аксиома,есептерді/ талдай білу дағдыларын дамыту және ой ұшқырлығын ұштауға жағдай жасау. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың дидактика лық кезеңдері | Жұмыс бағыттары мен әр дидактикалық кезең мақсаты | Сабақтағы дидактикалық кезең мазмұны | Жұмыс тәсілдері, әдіс-формалары | Берілетін уақыт | ||||||
Ұйымдастыру кезеңі | Балалардың сабаққа қатысуын тексеру, зейінін мақсатқа бағыттау | Тәсілі: сұрақ-жауап Формасы: ұжымдық | 1 мин | |||||||
Мақсат қою | Сабақтың оқушылармен бірлесе атқарылар жұыс бағытын анықтау | Параллель түзулер анықтамасын,параллель кесінділер,сәуле мен түзудің ,кесінді менсәуленің ,екі сәуленің параллельдігін түйсінуге бағыттау. | Тәсілі: мәліметтер беру | 1 мин | ||||||
Жаңа сабақты түсіндіру |
|
а/
| Әдістері: ой тудыру
Қорытынды пікір алмасу
Жеке тапсырмалар арқылы ізденіске жетелеу
Формасы: топтық | 5-7 мин | ||||||
Жаңа сабақты бекіту | Тапсырмаларды орындата отырып бұрынғы,бүгінгі білімдерін пайдалана отырып,практикалық негізінде ізденіске ,өз ойын аита білуге қолайлы сәт тудыру. | Практикалық тапсырма 1/
2/
|
Әдісі: тұжырымды пікір айту Дәлелдерге сүйену.
Формасы: топтық,жекелей. | 5-6 мин | ||||||
Жаңа сабақты пысықтау | Сыныпты төрт топқа бөліп карточка арқылы жұмыс жасау. | Есеп шарты бойынша өз идеяларын дәлелдеу | Шығармашылыққа жетелеу.
Формасы: топтық | 15 мин | ||||||
Бағалау | Оқушы пікірі мен жұмысын бағалау. | Не үйрендік | Топтағы және жеке оқушының еңбегін бағалау. | 2-3 мин | ||||||
Үй тапсырмасы | Сыныпта талданған жұмыстар негізінде өзіндік жұмыстарын даярлау. | есепті зерттеу. | Қосымша материал мен жұмыс істей білу,жауапкершілікті сезіну | 3-4 мин | ||||||
Жаңа сабақты қорыту | Үй тапсырмасын дұрыс орындауға бағыттау
Үй тапсырмасын дұрыс орындауға бағыт беру. | № № Есетер арқылы өз ойларын сауатты жеткізе білуге ықпал ету. | Қорытынды пікірг аитуға баулу. Формасф: ұжымдық. | 4-5 мин |