Ондық бөлшектерді азайту
Ондық бөлшектерді азайту
Мақсаты: Оқушылардың ондық бөлшектерді қосу,азайту
тақырыптары бойынша алған білімдерін толықтыру,бекіту.
Дамытушылық: Оқушылардың іскерліктерін,білімін дамыту.Ойындар арқылы қызығушылықтарын оята отырып,еңбектене білуге үйрету.
Тәрбиелік:Шыдамдылыққа,ұйымшылдыққа,топ үшін жұмыс жасай білуге үйрету.
Сабақтың түрі:Қайталау,білім бекіту сабағы
Сабақтың әдісі:Деңгейлеп-саралап оқыту элементтері қолданылған жарыс түріндегі ойын сабақ.
Көрнекілігі:карточкалар,кестелер.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі:
2.Сабақ жоспарымен таныстыру;
3.Үй тапсрымасына шолу,ережелерді қайталау;
4.Топ атауын беру;
5.Ойын «Кім мәреге бұрын жетеді?»;
6.Тест «Кім жылдам?»;
- «Математикалық лото»;
8.Топ басшылары жарысы;
9.Сабақты қорытындылау;
- «Менің бүгінгі сабақтан алған әсерім»ой қорыту;
11.Үйге тапсырма беру;
1.Топ атауын табу.
Шарты:1) Амалдарды тез орындау арқылы,есептерді шығарып,жауапқа сәйкес әріптерді орналастыру.2) Оқушыларды таңдау реті:а)алғашқы 10 оқушыны ретімен санап ,ішінен 10 бөлгіштері болатын 1,2,5,10 таңдап алу. ә)10-нан бастап 5-тің еселіктерінің ішінен 10-ның еселіктерін таңдау:10,20,30,40,50,60.
0,35+0,8=1,15Қ
18,15+13,125=31,273О
3+12,5=15,5С
0,25+0,75=1У
49,7-3,6=46,1 А
3,508+0,275=3,783З
5,607-0,193=5,141А
17,5-8,005=9,495Й
25,956-15һ10,956 Т
15-0,65һ14,35 У
Оқушы маркермен ақ қағазға орындап көрсетеді,әріпті апарып іледі.
1,15 | 31,273 | 15,5 | 1 |
Қ | О | С | У |
46,1 | 3,783 | 5,414 | 9,495 | 10,956 | 14,35 |
А | З | А | Й | Т | У |
- «Кім мәреге бұрын жетеді?»
18-у=4,15 | ||||||||||||
4,8-2,9+6,3 | 5,6+6,4-3,8 | |||||||||||
8,65-7,05 | ||||||||||||
7,23+3,07 | ||||||||||||
1,6
| 10,3 | 8,2 | 13,85 | |||||||||
0,2+1,4 |
91,15-80,85 |
III. «Кім жылдам» жұптасып,сәйкестендіру тестін орындау.
I нұсқа.
Сәйкестендіру тесті.Дұрыс жауаптарын тауып сызықпен қос.
1 | 9,4+7,3= | 2,18 |
2 | 4,6-2,85= | 16,7 |
3 | 6-3,82= | 1,75 |
4 | 3,54+1,44= | 4,98 |
5 | 24,541+20= | 29,002 |
6 | 21,612+7,39= | 4,245 |
7 | 13,245-9= | 44,541 |
IIнұсқа.
Сәйкестендіру тесті. Дұрыс жауаптарын тауып сызықпен қос.
1 | 7,3+9,4= | 3,55 |
2 | 6,4-2,85= | 16,7 |
3 | 10-3,82= | 6,18 |
4 | 13,245-10= | 38,612 |
5 | 35,612+3= | 3,245 |
6 | 7,39+21,612= | 29,002 |
7 | 14,5-5,69= | 8,81 |
IV « Математикалық лото» ойыны
I топ
356+0,3 | 14-2,5 | 6,7+3,3 |
18,3-7,65 | 8+3,49 | 15,25-4 |
1,95 | 15,5 | 0,1 |
96,46 | 0,35 | 15 |
II топ
6,25-4,3 | 12+3,5 | 13,5-13,4 |
96,3+0,16 | 8-7,65 | 8,7+6,3 |
356,3 | 11,5 | 10 |
10,65 | 11,49 | 11,25 |
V.топ жетекшілерінің сайысы:
I топ басшысына тапсырма
Теңдік тура болатындай етіп,тиісті жеріне үтір қой.
1/14+176
2/37+586=956
II топ басшысына тапсырма
Теңдік тура болатындай етіп,тиісті жеріне үтір қой.
1)5+999=1499
2)83+388=8688
VI .Сабақты қорытындылау.
Әр топтың алған ұпай санын есептей отырып,жеңімпаз топты анықтау,оқушыларды бағалау. Бағалау парағының есебі
VII «Менің бүгінгі сабақтан алған әсерім» оқушылардың айтылған пікірлерін тыңдау.
VIII.Үйге тапсырма №1061