Көрсеткіштік, логарифмдік теңсіздіктерге есептер шығару
Пәні | алгебрра | сыныбы | 11 | |||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы: | Көрсеткіштік, логарифмдік теңсіздіктерге есептер шығару | |||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты: | Оқушыларға көрсеткіштік, логарифмдік теңсіздіктерді шешуді мысалдар келтіре отырып түсіндіру, есептерді шығаруда формулаларды дұрыс пайдалануларына ықпал ету. | |||||||||||||||||||||||||||
Міндеті: | 1.Көрсеткіштік, логарифмдік теңсіздіктерді шешуде формулаларды дұрыс пайдалана білуге бағыттау. | |||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | ҰБТ-да кездесетін көрсеткіштік, логарифмдік теңсіздік есептерін шығара білуді дамыту | |||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар | Оқулық, тест кітапшасы | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | ||||||||||||||||||||||||||
1.Ұйымдастыру (3мин) | 1.Көңіл күй тренингі Біз бір – бірімізге қуаныш сыйлаймыз 2.Топқа бөлу тренингі әр түрлі топқа бөліну. | Оқушылар мұғаліммен амандасады. Барлығы бірге: Біз бір – бірімізге қуаныш сыйлаймыз Оқушылар екі топқа бөлінеді.
| ||||||||||||||||||||||||||
2.Үй тапсырмасын тексеру (3мин) | 1 топ. Логарифмдік теңсіздік:
2 топ. Көрсеткіштік теңсіздік :
| Әр топ өздеріне берілген сұрақтарға жауап береді. | ||||||||||||||||||||||||||
3.Ой қозғау (7мин) | Мынадай сөзжұмбақ шешіп көрелік.
Номер бойынша топшама беріліп, жауаптары ашылады. (интерактивті тақтада) №1 есеп №2 есеп №3 есеп
№4 есеп №5 есеп №6 есеп
№7 есеп №8 есеп №9 есеп
№10 есеп №11 есеп №12 есеп
ІІ — топқа №1 есеп №2 есеп №3 есеп log5(3+8x)>0 log3(7-x)> -2 log2(x-3)≤3 №4 есеп №5 есеп №6 есеп lg(4x-1)≤1 log2(2x+5)> log2(x-7) Log5(3x-2)> log5(x+6) №7 есеп №8 есеп №9 есеп log1/9 (4x-3)≥ log1/9 (x+3) log3(x-1)<2 ln2(3x-5)>0 №10 есеп №11 есеп №12 есеп lg(2x-3)≤ lg3 lg1/4(4-x)< -1 (5x — 1)≤0 | 1.Деңгейлеріне қарай орындайды. 2.Әр топ жеңіл есептерді ауызша айту. Қиындау болған есепті тақтаға орын- дайды.
| ||||||||||||||||||||||||||
4. Ой толғаныс (15мин) | Бақыт кілті еңбекте Атамыздың асылы Жинаған бұл сар сандық Киімнің қызыл жасылын Әжеміздің құрт майын Жинаған бұл сар сандық Ботам кисін жесін деп, Өздеріне барлығын Сыйлаған бұл сар сандық Бұның ішінде ҰБТ – да кездесетін қиындығы жоғары есеп бар екен, соларды талдап көрелік. • Тыңдағанымды ұмытпаймын • Көргенімді есте сақтаймын • Қолыммен істегенімді түсінемін
| Әр топтан оқушылар тақтаға шығып ҰБТ – да кездесетін тест кітапшасынан есептер шығарады.
| ||||||||||||||||||||||||||
6.Бағалау | Бағалауды қорытындылауды ұсынады. | Топ басшылары тобындағы оқушыларды бағалайды.
| ||||||||||||||||||||||||||
7.Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасы беріледі. | 1.Оқулықтан тапсырманы жазып алады. 2.Осы тақырыпқа байланысты тест есептерінің номерін жазып алады. | ||||||||||||||||||||||||||
8.Қорытынды | Мен әлі қиналамын… Бүгін үйрендім… Мен енді білдім… Мен білемін…
| Оқушылар өз ойларын айтады. | ||||||||||||||||||||||||||