Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы
Пәні | алгебрра | сыныбы | 11 | |||
Тақырыбы: | Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы | |||||
Мақсаты: | Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралын таба білуді жетілдіру. | |||||
Міндеті: | 1.Туынды, интеграл,алғашқы функция ережелерін есептерде қолдана білуге бағыттау. | |||||
Күтілетін нәтиже | ҰБТ-да кездесетін туынды,интеграл есептерін шығара білуді дамыту | |||||
Ресурстар | Оқулық, тест кітапшасы | |||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | бағалау | |||
1.Ұйымдастыру (3мин) | 1.Көңіл күй тренингі «Жақсылықтың бастауы амандықтан басталады» оқушыларды шеңберге тұрғызады. Сәлематсыздар ма деген сөзді 3 түрлі темппен айтқызу. 2.Топқа бөлу тренингі әр түрлі топқа бөліну. | Оқушылар шеңберге тұрады. Бір-біріне амандасады. Сәлематсыздар ма! 1.Сәл төмен дауыс. 2.Сәл жоғарлатып. 3.Анық,кең амандасу. Билет суырып 3 топқа 1.Каспий банк, 2.Халық банк, 3.Нұрбанкке бөлініп отырады, әр топтың президентін сайлайды. | ||||
2.Үй тапсырмасын тексеру (3мин) | Іс тәжірибеден өту 1.Туынды 2.Интеграл 3.Алғашқы функция тақырыптарының формулаларын жаздырады..
| Топ президенттері конверт суырады. 1)әр топ (1,2,3)өздері білетін , жаттаған формулаларын жазады. 2)Топ жұмыстарын өзара ауыстырып интерактивті тақтада көрсетілген дұрыс жауап пен тексереді. Топтың өздеріне қайтарып, топ президенті бағалау парағының, үй тапсырмасын тексеру бөліміне ұпай түсіреді. | ||||
3.Ой қозғау (7мин) | ІІ.Депазит ашу. Конверттегі есепті ауызша, жазбаша орындау. 1.Деңгейлеріне қарай топтағы оқушыларға есептерді таңдатады. Қатесіз орындаған банкке өсіммен ақша Береді. | 1.Деңгейлеріне қарай орындайды. 2.Әр топ жеңіл есептерді ауызша айту. Қиындау болған есепті тақтаға орын- дайды. Топ президенті бағалау пара- ғына ұй тапсырмасы бөліміне ұпай түсіреді.әр топ бір-бірін тыңдап, тексеріп, бір-бірін бағалайды. | Критериялды бағалау.
| |||
4.Мағнаны ашу (15мин) | ІІІ.Бонус 1.Туынды, интеграл формуласын жаңа сабақта пайдалана білуге бағыттайды. | 1.Әр топтан оқушылар тақырыптың Деңгейлік есептерді тақтаға орындай- ды. 2.Топ басшысы жаңа тақырып бөліміне ұпай түсіреді. | Критерия бойынша бағалау | |||
5.Ой толғаныс (10мин) | ІУ. Несие беру (тест) ҰБТ сынағының кітапшасынан құрастырылған есептерді ұсынады. 1.Интеграл 2.Алғашқы функция 3.Туынды | Әр топ өздеріне берілген тақырыпқа сай есептерді шығарады. Жұмыстарын өзара ауыстырып, интерактивті тақтада көрсетілген дұрыс жауаптармен тексе- реді. Бекіту бөліміне ұпай түсіреді. | Критериялды бағалау | |||
6.Бағалау | Бағалауды қорытындылауды ұсынады. | Президенттер барлық ақшасын есептей- ді. Жинақ қорын айтады. | Критериялды бағалау | |||
7.Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасы беріледі. | 1.Оқулықтан тапсырманы жазып алады. 2.Осы тақырыпқа байланысты тест есептерінің номерін жазып алады. | ||||
8.Кері байланыс | Әр оқушыға стикер ұсынылады. Тақтаға Туынды,интеграл,алғашқы функция плакатқа шеңбер ілінеді. | Осы тақырыпқа байланысты түсінген тақырыбына жапсырады. | ||||
Жұмыс түрі | бағалау | дискриторлар | Ұпай(ақшалай) |
Тәжірибеден өту | Формулаларды жазу | 1.Барлық жауап дұрыс 20-21 2.15-20формула 3.10-15 төмен 4.төмен | 5000теңге 2000теңге 1000теңге 0 |
Бонус | Ой қорыту | 1.Жауаптарды дұрыс қатесіз шығару. 2.Есептерді шығару шапшаңдығы жетіспейд і.сенімділігі аздау. 3.Формулаларды біледі, бірақ есепте жетек- теу керек. 4.Уақыттан ұтылуы. | 10000теңге
5000теңге
2000теңге 0 |
Депазит ашу | Формулаларды пайдалана білу. | 1.Барлық жауап дұрыс 2.Формулаларды пайдаланды, бірақ жауабы шықпады. 3.Формуланы жазған ,бірақ есепте пайдалана білмеді 4.Бірде бір дұрыс есеп шығармаған. | 10000теңге 5000теңге
1000теңге
0 |
Несие ашу | Тест есептерін шығару | 1. Барлық жауап дұрыс. 2. 2-3 қате 3. 4 қате 4. Бірде-бірі дұрыс емес. | 10000теңге 5000теңге 1000теңге 0 |