Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Есептер шығару
Сынып 8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың атауы | Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Есептер шығару | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сілтеме | Оқулықтағы | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты
| Білімділік: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді қолданып, есептер шығаруды үйрену Дамытушылық: Есте сақтау, ынтымақтастық қасиеттерін қалыптастыру, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: Ынтымақтастық, достық қарым-қатынасқа, топтық жұмысқа, жауапкершілікке тәрбиелеу,белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету | |||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімдер үшін оқу нәтижелері | Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру үшін арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып арифметикалық квадрат түбірі бар өрнектермен жұмыс жасауға дағдылануы. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта туындаған негізгі идеялар | «Қиын» есептің шешу барысында тиімді тәсілін іздеуді дағдыландыру логикалық ой-қабілеттерін дамыту. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Дереккөздер және жабдықтар: | Флипчарт , қима қағаздар, топ мүшелердің аттары, топқа арналған есептер жазылған қағаздар,бағалау кестесі
| |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ типі Сабақ түрі Сабақ әдісі
| Жаңа білім беру сабағы Аралас Топтастыру, СТО бағдарламасының стратегиялары, практикалық тапсырма | |||||||||||||||||||||||||||||||
Тапсырмалар | Мұғалімнің іс-әрекеті 1. Ұйымдастыру кезеңі 2. Үй тапсырмасын сұрау 3. Жаңа тақырыпты түсіндіру.
4. Жаңа сабақты меңгерту тапсырмалары 5. Сабақты бекіту 6. Қорытындылау, бағалау | Оқушының іс-әрекеті 1.Топқа бөлу 2. Топтық жұмыс 3.«Жұптасып –ойлан- бөліс » стратегиясы, қасиеттерді және қысқаша көбейту формулаларды қолдану 4.Топтар жаңа тақырыпты өздері түсіндіреді 5.Есептер шығару 6.Топтың мүшелерін бағалау | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша жазбалары: І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларының деңгейі бойынша топқа бөлемін.
ІІ. Үй тапсырмасы Қызығушылықты ояту сатысы Өткенді қайталау: 1. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару: Мысал: = 6 2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу: Мысал: = 3. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату: а) ә) = =- Топтастыру стратегиясымен жұмыс. Топтасып қасиеттерді қолданады, пікірлерін ортаға салады. №149 (1-6) 1. «Жұптасып –ойлан- бөліс» стратегиясы. Идеялар мен ойларды дамытудың құрылымдық әдісі Топ мүшелерімен шешу жолдарының өз ойымен бөлісу, талқылау. ІІІ.Мағынаны тану. Жаңа білім беру. Мұғалім түсінігі. ІV Бекіту кезеңі: В тобы Тақтада жұмыс жасау: №№170 анализ жасау-түйіндес өрнекті анықтау Өздігінен:№175,178А тобы V. Анализ жасау№164 VІ.Қорытынды Рефлексия «Ыстық орындық» әдісі
— Өзің үшін қандай жаңа білім алдың? — Қысқаша көбейту формулалардың қайсысын қолдандың?қашаң? — Нені білгің келеді? VIІ Бағалау Бағалау парағы. Топ басшысы топ мүшелерін білім рейтингісі бойынша бағалайды
Білім рейтингісі Баға мониторингісі Мысал түсіндіру. 1*3 ұпай = 3 ұпай 11-12 ұпай — «5» №1 есеп. 1*4ұпай = 4 ұпай 9-10 ұпай – «4» №2 есеп . 1*5 ұпай =5 ұпай 7-8 ұпай – «3» 6-0 ұпай – «2»
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Тапсырмалар, кейінгі оқу | №№215,217,210 Квадрат түбірдің қасиеттерін қайталау |