1917 – 1956 жылдардағы қазақ әдебиеті
Пәні:Қазақ әдебиеті | Сынып: 9 | Күні: 11.03.2014 жыл | ||||
Сабақтың тақырыбы: | 1917 – 1956 жылдардағы қазақ әдебиеті
| |||||
№ 1 сабақ | ||||||
Сабақтың мақсаты:
| 1. 1917 – 1956 жылдардағы тарихи оқиғалар мен қазақ әдебиетіндегі бағыттардың байланысын аша білу. 2. Осы кезеңдегі поэзия, проза, драматургия жанрларының ерекшелігін айқындау. 3. Жекелеген әдебиет өкілдерінің шығармаларының тақырыптарына тоқталу
| |||||
Күтілетін нәтиже: | 1. 1917 – 1956 жылдардағы тарихи оқиғалар мен қазақ әдебиетіндегі бағыттардың байланысын аша біледі. 2. Осы кезеңдегі поэзия, проза, драматургия жанрларының ерекшелігін айқындай алады. 3. Жекелеген әдебиет өкілдерінің шығармаларының тақырып жағынан аша біледі.
| |||||
Негізгі идеялар:
| Сабақ барысында 1917 – 1956 жылдардағы қазақ әдебиетіне шолу жасай отырып, ұлттық құндылықтарымызды қастерлей білуге, адамгершілік пен ұлтжандылық қасиеттер қалыптасады. | |||||
Уақыт мин | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
1 | Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. | Сәлемдесу. | ||||
2 | Топтық жұмысқа ұйымдастыруға дайындау.
| Оқушылар өтілген тақырыптар бойынша 3 топқа жіктеледі. | Қол шапалақтау арқылы мадақтау | Қағаз қиындылары | ||
3 | Үй жұмысы.
| Өткен материалдарды ашық сұрақтар арқылы пысықтайды. | Мадақтау, формативті бағалау | |||
Жаңа сабақтың мақсатын айту, түсіндіру, толық ақпарат беру. | «Деректер сөйлейді» Тарихи деректер арқылы 1917 – 1956 жылдардағы тарихи оқиғалар мен қазақ әдебиетіндегі бағыттардың байланысын аша біледі. Берілген тапсырмаларды бірлесіп,ауызбіршілікпен жұмыс жасайды | Элек.оқулық Ин.тақтасы маркер, плакат | ||||
Оқулықта берілген тақырып негізінде тапсырмаларды орындату | 1-топ. 1917-1956жж қазақ әдебиетіндегі поэзия саласы 2-топ. Проза саласы 3-топ. Драматургия саласына қатысты мағлұматтарды постерге жазады.
| Компьютер, интер.тақтасы | ||||
Ой қорыту мақсатында әр топқа бөлек тапсырмалар мен сұрақтар беріледі. | Топ болып бір шешімге келіп дәлелдейді. Авторлардың шығармаларынан үзінділер оқиды
| Мадақтау, формативті бағалау. | Инт. тақтасы, тапсырмасы бар парақшалар,
| |||
Жеке оқушылармен жұмыс | Авторлардың шығармаларынан үзінділер оқиды
|
| ||||
Бағалау | Топтар бірін-бірі бағалайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» | Формативті бағалау | Кері байланыс парақшалары | |||
Үйге тапсырма | Ж.Аймауытовтың өмірі мен шығармашылығы жайында ізденіп келу
| |||||
Сабақтың сәтті тұстары | ||||||
Сабақтың сәтсіз тұстары | ||||||