Сайын Мұратбеков « Қылау»

Сыныбы   6 а

Пәні қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы  : Сайын Мұратбеков « Қылау»

Сабақтың мақсаты : Шығарманы талдап , мазмұнын түсініп ,кейіпкерлерге мінездеме бере алады .

Сабақтың нәтижелері : 1 . Сайын Мұратбеков өмірінен деректермен танысады ;                        2 . Шығарманың мазмұнын өз беттерінше  талдай алады  ; 3 . Кейіпкерлерге талдау жасай алады ; 4 Шығармашылық жұмыспен айналысады .

Сабақтың типі : Аралас сабақ

Техналогия: Сындарлы оқу теориясы

Қолданатын әдіс тәсілдер : Сын тұрғысынан ойлау , Диалогтік оқыту , т.б

Табыс критерийлері: 1 . Сайын Мұратбеков өмірінен деректерді білемін; 2 . Шығарманың мазмұнын өз беттерінше  талдай аламын  ; 3 . Кейіпкерлерге талдау жасай аламын ;                 4. Шығармашылық жұмыспен айналыстым .

 

Сабақтың барысы :

Р/сСабақ кезеңіОқыту дың белсенді әдіс-тәсіл деріМұғалімнің әрекетіОқушының әрекетіБаға лауБарлы ғы қоса алған да
1Ұйымдастыру кезеңі1.Топқа бөлу тәсілі.1.Оқушылар мен амандасу,тү гендеу.

2.Психология лық жайлы ахуал орнату. Тілектер тасқыны тренинг арқылы .

3.Топқа бөлу. Түсті қағаздар арқылы

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Психология лық көңіл-күйі жақсарады.

3.Топқа бөлінеді.

17 оқу шы
2Үй тапсырма сын сұрау.Сын тұрғы сынан ойлау. Миға шабуыл әдісі1.Үй тапсырмасына не берілгенін сұрайды.

2. Таныстыры лым  жасауға тапсырма  береді .   Сайын Мұратбеков тың  өмірі мен шығармашы лығы .

 

3. Үй тапсырмасын қорытынды лайды.

1. Үйге берілген тапсырма туралы айтады.

2 Топтар берілген тапсырма бойынша таныстыры лым жасайды

3. Оқушылар бірін бірі  бағалайды.

Екі жұл дыз бір тілек әдісі17 оқушы
3Жаңа сабақСын

тұрғысы нан ойлау. Ой қозғау әдісі

                   Оқушыларға қағаз тарқатады.

3.Бағыт-бағдар беріп отырады.

1. Жаңа тақырып туралы түсінік алады.

2. Әңгімені  бөліктерге бөліп , жоспар құрғызады .

3.Өз жұмыстарын қорғайды.

 Басбар мақ әдісі17 оқушы
4Бекіту кезеңіДарын ды оқушы лармен жұмыс

Ыстық орындық әдісі

   Шығармада кездесетін кейіпкерлерге жарнама жасауға тапсырма береді .

Ыстық орындық әдісімен таныстырады

Бағыт бағдар береді .

Топ бойынша кейіпкерлерге жарнама  жасайды .

Ыстық орындықта отырған балаға сұрақтар қояды .

 Топ тық бағалау17 оқу шы
 

5

 

Қорытынды лау

 Сын тұрғысы нан ойлау

Инцерт картасы

Инцерт картасы тарқатылып беріледі .

 

 

Оқу крийтерилері тарқатылып беріледі.

Инйерт картасымен жұмыс істейді.

 

 

Оқу крийтерилері арқылы өздерін бағалайды.

 

Өзін-өзі бағалау.

 

17 оқушы

6.Үй тапсырмасы Шығармадағы кейіпкерлерге мінездеме беру