PowerPoint программасының мүмкіндіктерімен танысу
Сынып: 7А Пән атауы: информатика Пән мұғалімі: Абдрахманова А.С | |||
Тақырыбы: | PowerPoint программасының мүмкіндіктерімен танысу | ||
Сабақ мақсаты | АКТ мүмкіндіктерін қолдана отырып, мультимедиялық презентацияның негізгі ерекшелігімен танысып, теориялық білімін практикамен ұштастыра отырып, тақырыптың негізгі идеясын түсінеді. | ||
Күтілетін нәтиже: | -мультимедиялық презентацияның ерекшелігімен танысады; -теориялық білімдерін практикамен ұштастырады; -мүмкіндіктерін тиімді қолдана білуге үйренеді; -маңыздылығы жайлы білім алады; | ||
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ | ||
Білім беру технологиясы | Топтық және жекелей атқарылған жұмыстарға арналған | ||
Сабақтың білім беру формасы | Сыни тұрғыдан ойлау | ||
Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдер | Insert әдісі, топтық шығармашылық жұмыс | ||
Көрнекіліктер | Презентация, Net Control программасы, VipTest, бейнебаян, таймер | ||
Сабақ барысы | |||
Мұғалімнің іс – әрекеті Оқушының іс — әрекеті | |||
Ұйымдастыру ( 2 мин) | «Қызыл, көк, сары» түстер арқылы топқа бөлінеді. | Бір түсті таңдаған оқушылар бір топқа бірігеді. | |
Қызығушылықты ояту (13 мин) | 2.«VipTest» арқылы өткен тақырыпты қайталау. 3.Оқушыларға «Менің елім-Қазақстан» тақырыбында презентация көрсету арқылы тақырыпты анықтату. 4.Бейнебаян: «PowerPoint мүмкіндіктері» (таныстырылым) | 2.Өткен тақырыпты еске түсіріп, қайталайды 3. Оқушылар жаңа тақырыпты анықтайды. 4. Бейнебаян көру арқылы жаңа ақпарат алады. | |
Мағынаны ажырату ( 18мин)
| 5. Ресурс бойынша жұмыс жасайды, топ ішінде түсіну, талдау жұмыстары жүргізіледі 6.Топтарға бағытталған тапсырмалар: 2-3 слайд бетінен тұратын «Таныстырылым» әзірлеу. I-топ. «Менің мектебім» II-топ. «Менің сыныбым» III-топ. «Менің қалам» Топтар сақтала отырып, топ оқушылары жұптасып жұмыс жасайды. жұмыстарын қорғайды Топтар бір-бірін критерий бойынша бағалайды | 5. Ресурсты оқи отырып, білімдерін жетілдіреді, топ ішінде талдай отырып, бір-біріне түсіндіреді. 6.Теориялық білімдерін, практикамен ұштастырады. Таңдап алған тақырыптар бойынша «Таныстырылым» әзірлеп қорғайды. Топтар бір-бірін критерий бойынша бағалауға үйренеді | |
Ойтолғаныс ( 6 мин)
| 7.Білімді бекіту тапсырмасын орындау, теориялық, практикалық білімдерін жинақтау, жұбымен ауысу арқылы тақтамен тексеру. | 7.Тапсырмасын орындайды, бір-бірін бағалайды. | |
Бағалау (2 мин) | 8.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды бағасы. | 8.Топтардың бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы | |
Үйге тапсырма (1 мин) | 9. Power Point программасының мүмкіндіктері | 9.Дәптерлеріне негізгі мағлұматтарды түсіру, тақырыпты мазмұндау. | |
Рефлексия ( 3 мин) | 10.Кері байланыс. Эдвард де Бононың «ойлаудың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, оқушылардың ой-пікірін білу.
| 10.Эдвард де Бононың «ойлаудың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, оқушылардың сабақ бойынша пікірлерін тыңдау. NetControl программасымен келесі сабаққа ұсыныстарын жазады. | |