Word мәтіндік процессоры
Сабақтың тақырыбы: | Word мәтіндік процессоры | ||||
Сабақтың мақсаты: | Жалпы мәтіндік процессор және оның мүмкіндіктер туралы түсінік қалыптастыру, оқушылардың ой-өрісін дамыту, теориялық білімдерін практикада көрсете білуге икемдеу | Күтілетін нәтиже:
| Мәтіндік процессор туралы түсінік қалыптасады, мүмкіндіктерін ұғынады, іс жүзінде қолдана алады; Оқушылар топта жұмыс жасайды, өз ойын жеткізе алады, бір-бірін бағалай алады | ||
Сабақтың бөлімдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | уақыт | Бағалау | |
Қызығушылықты ояту | Оқушыларды ұйымдастырады; топқа бөледі; оқушыларға ой тастайды.
Сұрақ қояды: Мәтіннің біздің сабақпен қандай байланысы болуы мүмкін?
| Берілген қиындыларды құрастыру арқылы топқа бөлінеді; Интерактивті тақтада қазақ тілі пәніне байланысты анықтама беріледі: «Мағынасы бойынша бір-бірімен байланысқан сөйлемдер тізбегі дегеніміз не?» (мәтін) Сұраққа жауап беру рқылы оқушылар сабақтың тақырыбын ашады | 5 мин | Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды | |
Білу, түсіну | Оқушыларға ой тастайды, тыңдайды, марапаттайды.
| Тақырып бойынша «мәтіндік процессор» сөзіне ассоциация жасайды, бірінші жеке, жұпта, топта талқылайды, жазады. Презентациялайды, тақтаға іледі. | 5 мин | Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды | |
Қолдану | Тапсырма береді | Оқушылар интерактивті тақтада берілген мәтінді компьютерге тереді, сақтайды.
| 10 мин | Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды | |
Талдау | Тапсырма береді | Мәтіндік процессордың құрал-саймандар панеліндегі батырмалар туралы жазады, талдайды, ортақ шешімге келеді, қорғайды
| 10 мин | Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды | |
Сергіту сәті (оқушылар орындарынан тұрып, интерактивті кақтадан көрсетілген бейнефильмдегі балалардың биін қайталайды) | |||||
Жинақтау | Тапсырма береді | Алдыңғы сақталған мәтінді ашып, тақтада көрсетілгендей етіп пішімдейді. Кездескен жаңа ұғымдарды бірінші ассоциацияда толықтырып отырады. | 10 мин | Біреуі үйде, екеуі қонақта тәсілі. | |
Рефлексия | Оқушыларды тыңдайды, маратаппайды
| Өз жұмыстары туралы қорытынды жасайды, бастапқы презентациясы мен соңғы презентацияға анализ жасайды; Көңіл-күй экранына стикерлерін жабыстырады. | 5 мин | Топтағы оқушылар қорытынды бағаларын ұсынады | |
Қолданылған деректер | Интернет ресурстар, оқулық, әдебиеттер | Құрал-жабдықтар | Көңіл-күй экраны, бағалау парағы, стикерлер, маркерлер, плакаттар | ||
Қосымша тапсырма | Word редакторының 2003,2007,2010 жылғы версияларының артықшылықтары мен кемшіліктері бойынша іздену, презентация дайындау | ||||