Интернет. Электрондық пошта
Сынып: 7А Пән атауы: информатика Пән мұғалімі: Абдрахманова А.С | ||
Тақырыбы: | Интернет. Электрондық пошта | |
Сабақ мақсаты | Әртүрлі танымдық тапсырмалар орындау арқылы, интернет, электронды пошта тақырыбының негізгі ұғымдарын түсіну, талдау арқылы тақырыпты меңгеру. | |
Күтілетін нәтиже: | -интернет, электрондық пошта тақырыбының негізгі ұғымдарын түсінеді; -интернет арқылы ақпаратты іздеуде қолданылатын сайттармен танысады; -өмірде тиімді қолдана алуға дағдыланады. | |
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ | |
Білім беру технологиясы | Топтық және жұптық жұмыстарға арналған | |
Сабақтың білім беру формасы | Сыни тұрғыдан ойлау | |
Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдер | Insert әдісі, топтық шығармашылық жұмыс | |
Көрнекіліктер | Презентация, Net Control программасы, интерактивті тақта, таратпа карточкалары, таймер | |
Сабақ барысы | ||
Мұғалімнің іс – әрекеті Оқушының іс — әрекеті | ||
Ұйымдастыру ( 2 мин) | 1.Топқа бөлу: «Серігінді тап» Оқушыларға «Internet explorer, процессор, қалам, Mozilla, дәптер, Google chrome, сызғыш, Opera, монитор, тышқан, кітап, пернақта» суреттері ұсынылады, 3 топ құруы қажет | 1.Оқушылар «оқу құралдары»-ойы зерек оқушылар, «компьютер құрылғылары»-ой жүйрік оқушылар, «броузерлер»- ізденімпаз, оқушылар болып 3 топқа бөлінеді.
|
Қызығушылықты ояту (6 мин) | 2.«Даналық ағашы» оқушылар сұрақтар алып, жауап берулері қажет. (өткен тақырыпты қайталау). 3.Оқушыларға ребус ұсыну, тақырыпты анықтату. | 2.«Даналық ағашынан» сұрақтар алып, жауап береді. 3.Ребус, жұмбақтарды шешу арқылы жаңа тақырыпты анықтайды. |
Мағынаны ажырату ( 20 мин)
| 4.Insert әдісін қолдана отырып, оқулықпен жұмыс жасайды, топ ішінде түсіну, талдау жұмыстары жүргізіледі. 5.Топтарға бағытталған тапсырмалар: I-топ. Интернеттің негізгі ұғымдары (постер) II-топ. Интернетте ақпаратты іздеу (постер) III-топ.«Интернет. Электрондық пошта» «практикалық жұмыс» (интернетті, электрондық поштаны қолдана отырып «Менің қалам») тақырыбында таныстырылым әзірлеу. Топтарға өз жұмыстарын қорғату. | 4.Тақырыпты оқи отырып, білімдерін жетілдіреді, топ ішінде талдай отырып, бір-біріне түсіндіреді. 5. I, II-топ аталған тақырыпта постер әзірлейді. (теориялық ақпарат береді) III–топ. теориялық білімді, практикамен ұштастырады. Таныстырылымда эссе жазу,синквейн әдісі қолданылады. Топтар бір-бірін формативті бағалайды. «10 баллдық жүйе» «бутерброд» «смайлк» арқылы бағалау |
Ойтолғаныс ( 10 мин)
| 6.Тақырып бойынша карточкадағы таратылған суреттерді топтастыру. 7. Эдвард де Бононың «ойлаудың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, «Интернеттің пайдасы мен зияны» тақырыбында оқушылардың ой-пікірін білу. | 6. Топтастыра отырып, іздестіру сайттарын, броузерлерді, чат қызметі бар бағдарламаларды естеріне сақтайды. 7. Оқушылар тақырып бойынша өз ойларын, пікірлерін айтады. |
Бағалау (2 мин) | 8.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды бағасы. | 8.Топ басшысының бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы |
Үйге тапсырма (2 мин) | 9. §33-34 Интернет. Электрондық пошта тақырыптарын оқу. | 9.Дәптерлеріне негізгі мағлұматтарды түсіру, интернеттен қосымша ақпарат іздестіру, тақырыпты мазмұндау. |
Рефлексия ( 3 мин) | 10.Кері байланыс. Компьютерде «Бүгінгі сабақтан мен не меңгердім? Келесі сабаққа менің ұсынысым» сұрақтарына жауап беру. (NetControl бағдарламасы қолданылады).
| 10. Өз ойларын, ұсыныстарын компьютерде чатқа жазу арқылы сабақты бағалайды. |