Практикалық жұмыс. Сурет үзінділерімен іс-әрекеттер орындау
Күні:
Сынып: 5 б
Сабақ тақырыбы: Практикалық жұмыс. Сурет үзінділерімен іс-әрекеттер орындау.
Сабақ мақсаты:
Білімділік:Paint графикалық редакторының міндеттері мен құрал-саймандарын пайдалануды пысықтау, өткен тақырыптар бойынша тәжірибелік жұмыстарды қолдана білу
Дамытушылық:эстетикалық талғамын қалыптастыру, нәтиже алуға және уақытты үнемдеуге дағдыландыру;
Тәрбиелік:графикалық бейнелеу жұмыстарын орындау арқылы бейнелік ойлау қабілетін дамыту.
Сабақ әдісі:қайталау
Қолданылатын құрал: компьютер, оқулық, домино, интерактивті тақта
Сабақ барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
ІІ Психологиялық дайындық:
Күлім қағып қолымды
Бір-екі, үш деп соғайын
Қарап тұрған көршіме
Қолымды мен бұлғайын
Жылы-жылы жүзбенен
Маңдайыңнан сыйпайын
Жылы-жылы сөзбенен
Жүрегімді сыйлайын
Ыстық алақаныңмен
Қолыңды бер қысайын
Амандасып өзіңмен
Құшақтап бір қысайын.
ІІІ. Техникалық диктант
1.Paint бұл графикалық редактор.
2.Paint графикалық редакторында негізгі ……… түспенсурет салынады.
3.Олар ………………………………………. .
4.Paint графикалық редакторының жұмыс беті ………… бөлімнен тұрады.
- Paint графикалық редакторының тақырып жолында………………….. батырмалары орналасқан.
ІV. «Домино» ойыны. Paint гафикалық редакторының құралдарын табу
- Практикаға шолу. «Итті ояту». Графикалық редакторда берілген суретті аяқтау және оны бояу.
— Ақтөс ұйықтап жатыр;
— Ол қай мезгілге ұйықтайды? (Түнде. Ола болса жоғары жағына ай салайық.)
— Енді Ақтөсті оятуымыз қажет. Ол қай уақытта оянады? (Күндіз. Олай болса айдың күн етіп толықтырайық);
— Таң атты. Ақтөсті оятуымыз қажет. Бірақ оның көзі жұмулы тұр. Енді не істейміз? (Көзін саламыз);
— Ақтөс оянды. Енді оны тамақтандырайық. (Тамақтың суретін саламыз)
— Үйін әдемілеп бояйық.
VІ. Қызықты диктант.
- Үлкен шеңбер салыңдар.
- Осыған ұқсас бір-бірінен сәл кішілеу үш шеңбер салып үлкен шеңбердің ішіне бірінен соң бірін орналастырыңдар
- Шеңбердің ортасынан горизонталь түзу сызық жүргізіңдер
- Шеңбердің түзу сызықтың астындағы бөлігін өшіріңдер.
- Доға пайда болды
- Доғаның жоғарғы жағынан бастап төменге қарай центрі бойынша қисық сызық жүргізіңдер.
7.Салынған қисық сызықтың төменгі жағын сәл солға бұрыңдар.
Солкездеқандайсуретшықты?
Қолшатыр |
VІІ. Оқулықпен жұмыс. Оқулықтың 144-бетіндегі тәжірибелік жұмыстарды орындау. Деңгейлік тапсырма.
VІІІ. Ой сергіту «Сәйкестендіру»
ІХ. Бекіту сұрақтары.
- Графикалық редактор деген не?
- Графикалықредактордыңқұралдарыната;
- Масштаб құралын не үшінпайдаланамыз?
- Суреттіңүзіндісінжылжытуүшінқандайқұралдыпайдаланамыз?
VІІІ. Үйге тапсырма: Графикалық редактор тарауын қайталау.
Қорытынды: бағалау