Ең үздік менеджер
Сабақтың тақырыбы: | «Ең үздік менеджер» | |
Сынып: | 8 «а» | |
Мұғалім: | Байрова Г.О. | |
Сабақтың мақсаты | Танымдық қабілетіне қозғау арқылы өзіндік іс-әрекет жасауға ұмтылады, белгілі іс- нәтиже алуды көздейді; Оқушылардың ақпараттық коммуникация технологиялық құзыреттілігі дамиды; Өзгенінің пікірін тыңдауға, құрметтеуге тәрбиеленеді; | |
Сабақтың типі: | Дәстүрлі емес | |
Сабақтың түрі | Іскерлік рольдік ойын | |
Сабақ әдісі | Бекіту және реттеу сабағы | |
Қолданылатын әдістер: | Топтық жұмыс, жекелей тапсырма | |
Көрнекілік: | ДК, интербелсенді тақта, видеоролик, оқулық, | |
Алғышарттар: | · Компьютер құрылғыларын пайдалана алады; | |
Сабақ кезеңі: | 1. Ұйымдастыру кезеңі 2. Дайындық кезеңі 3. Үй тапсырмасын тексеру, 4. Бекіту 5. Үй тапсырмасы | |
Тапсырмалар | Компьютер | Компьютерлер туралы мағлұматтар. |
Операциялық жүйе | Айырмашылығын анықтау. | |
Қолданбалы бағдарлама | Қажетті бағдарламаны анықтау. | |
Бағалау: |
Бағалау парағы (5 балдық жүйе)
1 топ | 2 топ | 3 топ | |||
Топпен жұмыс | Логикалық тапсырмалар | ||||
Материалды тиімді қолдануы | |||||
Сөйлеу мәдениеттілігі, логикалық біріздігі | |||||
Ойын жеткізе алуы | |||||
Топ арасында қарым-қатынас | |||||
Уақытты тиімді пайдаланануы | |||||
Мәтіндік редактормен жұмыс | |||||
Марапатар:
- Ең үздік менеджер топ-информатик;
- Көрермен ықыласы;
- Ең үздік кеңесші;
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі – 2 мин (12.30-12.35) 2. Логикалық тапсырма –10 мин (12.35-12.45) 3. Компьютер жинақтау – 20 мин (12.45-13.00 4. Бағдарламамен жұмыс – 10 мин (13.00-13.15) 5. Қорытындылау – 3 мин |
- Ұйымдастыру кезеңі:
- сәлемдесу; — түгендеу; — сабақ мақсатымен таныстыру;
- Құрметті оқушылар және бүгінгі сабаққа қатысуға келіп отырған қонақтар бүгінгі ашық шарамызды келгендеріңізге қуаныштымын! Бүгінгі ойын сабағымыздың негізгі мақсаты: Осы Өскемен қаласында «Технодом» әмбебап дүкені бар. Осы дүкенде 8 а сынып оқушылары менеджерлік талапқа сай қызмет атқаруы керек. Біз осы сыныптың ішінен «Үздік менеджер-информатик», «Үздік топты» таңдап алуымыз керек. Оны осы жерде эксперт тобы сайлап алайық:
1-оқу ісінің меңгерушісі: Тусупова Ф.С.
2-математика-информатика кафедрасының жетекшісі: Сахариева Б.М.
3-матемтика пән мұғалімі: Маубакимова А.Т.
Бағалау парағында берілген параметрлер бойынша 5 балдық жүйемен анықталады.
- Дайындық кезеңі. Логикалық тапсырмалар кезеңі
- Ендігі кезекте консультанттар тобының жұмыс бастамас бұрын логикалық тапсырмаларын тексерейік.
- Келесі кезекте оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін анықтайык
- Ол үшін Жұмыс үстелінде «логикалық тапсырмалар папкасы орналасқан» осы папка ішінде логикалық тапсырманы топпен орындау керек
- Тапсырма орындауға 10 минут беріледі. Тапсырма:
- Спорт
- Мысалдар
- Жарыс
- Сан-го-ку
- Санау жүйесі
- Ақылды
- Үй тапсырмасын тексеру. Компьютерді құрастыру:
1-топ: Компьютерлер түрі
2-топ: Операциялық жүйе
3-топ: Қолданбалы бағдарлама: музыкалық бағдарлама,
- Бекіту. Бағдарламамен жұмыс
Microsoft Word2003 бағдарламаен жұмыс;
Практикалық жұмыс № 1. «MS Word мәтіндік редакторында графикалық фигуралар құру. Пирамида».
Мақсаты: Мәтіндік редакторының құралыдарын пайдалана отырып графикалық объектілер құру және өңдеу;
- Бағдарламаны жүкте: Пуск-Все программы-MicrosoftWord2003
- Автофигура-Линия құралдарынан таңдап AD түзу түсіреміз.
- Линия құралымен D нүктесінен DС кесіндісін жүргіземіз.
- Автофигура құралын пайдалана отырып, АDC нүктелерінен S нүктесінде қиылысатындай түзу көлбеу сызықтарын жүргіз.
- S нүктесінде қиылысатын кесінділердіні ерекшеле контексті менюден Формат автофигура- Линия-шаблон— Штрих типін таңда
- Әр түрлі түстер және қалыңдығын таңда.
Подложка
Белгілі бір мәтінді фон ретінде ағарған сурет (фирма белгісі) қою керек болғанда подложка қолданылады. Подложканы кәдімгі суреттен айырмашылығы оның фон ретінде құжаттың әрбір бетінде автоматты түрде орналасатындығында.
Подложка жасау үшін:
- Жұмыс столында «Технодом» папакасында, мәтіндік редакторды аш.
- Вид-Колонтитулы командасын орында:
- Құжатқа суретті енгізу үшін Вставка-из файла-….. суретін енгіз;
- Жасалған объектіні ерекшелеп, контексті менюден Формат-рисунка-Обтекание-нет»командасын орында;
- Тышқан батырмасын жұмыс аймағына шертіңіз; суреттің түсін байқаңыз;
- Подложканы өзгерту үшін Вид-Колонтитулы командасын орындау керек.
- Қорытындылау
Бағалау парағы (5 балдық жүйе)
1 топ | 2 топ | 3 топ | |||
Топпен жұмыс | Логикалық тапсырмалар | ||||
Материалды тиімді қолдануы | |||||
Сөйлеу мәдениеттілігі, логикалық біріздігі | |||||
Ойын жеткізе алуы | |||||
Топ арасында қарым-қатынас | |||||
Уақытты тиімді пайдаланануы | |||||
Мәтіндік редактормен жұмыс | |||||
Бағалау парағы (5 балдық жүйе)
1 топ | 2 топ | 3 топ | |||
Топпен жұмыс | Логикалық тапсырмалар | ||||
Материалды тиімді қолдануы | |||||
Сөйлеу мәдениеттілігі, логикалық біріздігі | |||||
Ойын жеткізе алуы | |||||
Топ арасында қарым-қатынас | |||||
Уақытты тиімді пайдаланануы | |||||
Мәтіндік редактормен жұмыс | |||||
Бағалау парағы (5 балдық жүйе)
1 топ | 2 топ | 3 топ | |||
Топпен жұмыс | Логикалық тапсырмалар | ||||
Материалды тиімді қолдануы | |||||
Сөйлеу мәдениеттілігі, логикалық біріздігі | |||||
Ойын жеткізе алуы | |||||
Топ арасында қарым-қатынас | |||||
Уақытты тиімді пайдаланануы | |||||
Мәтіндік редактормен жұмыс | |||||
Сабақтан үзінді. TEXHODOM дүкені