Қазақстанда мекендейтін сүткоректілер
Сынып: 7В өткізілген күні: 19.04.2014 ж Пән атауы: биология Пән мұғалімі: Абдрахманова А.С | |||
Тақырыбы: | Қазақстанда мекендейтін сүткоректілер | ||
Сабақ мақсаты | Қазақстанда мекендейтін сүткоректілер класының түрлерімен таныстыру, ерекшеліктерін сипаттай білуге уйрету | ||
Күтілетін нәтиже: | -Қазақстанда мекендейтін сүткоректілердің түрлерімен, ерекшелігімен танысады; -тақырып жайлы білімдерін жүйелейді; -маңыздылығы жайлы білім алады; | ||
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ | ||
Білім беру технологиясы | Жұптық және жекелей атқарылған жұмыстарға арналған | ||
Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдер | Insert әдісі, Кластер, Синквейін, жұптық шығармашылық жұмыс | ||
Көрнекіліктер | Презентация, электронды оқулық, таймер | ||
Сабақ барысы | |||
Мұғалімнің іс – әрекеті Оқушының іс — әрекеті | |||
Ұйымдастыру ( 5 мин) | Үй тапсырмасы сүралады «Воллейбол» әдісі бойынша | Допты қағып алған оқушылар сұрақтарға жауап береді | |
Қызығушылықты ояту (2 мин) | 2.Биологиялық диктант арқылы бос сөздерді анықтап сабақтың тақырыбын анықтап мақсат қояды. | 2 Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын анықтап мақсатын қоямыз
| |
Мағынаны ажырату ( 23мин)
| 3. Сабақтың тақырыбы слайд арқылы түсіндіріледі. 4.Оқулықпен жұмыс беріледі. (жұптық):
| 3. Оқулықты оқи отырып, білімдерін жетілдіреді, топ ішінде талдай отырып, бір-біріне түсіндіреді. 4.Таныстырым әзірлейді, қорғайды | |
Сергіту сәті (5 мин) | «Сүткоректілерді ажырата аламыз ба?» | Оқушыларға сүткоректілердің суреті көрсете отырып қай топқа жататынын іс-қимылмен білдіреді. | |
Ойтолғаныс ( 5 мин)
| 5 «Синквейін» әдісі, | 5. жұппен сүткоректілердің кез келген түріне, отрядына синквейін құрайды | |
Бағалау (2 мин) | 6.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды бағасы. | 6.Топтардың бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы | |
Үйге тапсырма (1 мин) | 7. §59 оқу (конспект жазу) | 7.Дәптерлеріне негізгі мағлұматтарды түсіру, тақырыпты мазмұндау. | |
Рефлексия ( 3 мин) | 8. Стикерге бугінгі сабақ бойынша ой-пікірлерін жазғызу | 8. Болашақта білгісі келетіндері туралы өз оларын стикерге жазып ілу. | |