Paint графиктік редакторының құралдары
Сабақтың тақырыбы: Paint графиктік редакторының құралдары.
ІІ.Сабақтың мақсаты:
а) Әрбір оқушыны шығармашылыққа баулу.
ә) Ойлау, есте сақтау қабілетін дамыту.
б)Жақсы мен жаманды айыра білуге тәрбиелеу.
ІІІ. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
ІҮ. Сабақтың әдісі: ИБО (интер белсенді оқыту)
Сабақтың кезеңдері | Мазмұны | Қолданылған тәсілдер | Үйренушілерге қойылатын сұрақтар | Оқушыларға берілетін тапсырмалар | ||||
І.Проблеманы айқындау | І.Ұйымдастыру кезеңі (2 минут), Оқушыларға сәттілік тілек айту. Оқушылар тақырып бойынша өз мақсаттарын айқындайды, «не білемін?», «жаңа білімнің маған берер пайдасы қандай болмақ?» деген сұрақтарға жауап іздейді. (8 минут), | Топқа бөлу, Ой қозғау, ойлан, жұптас, пікірлес, топпен жұмыс жасау. | Топтастыру Суретті өңдейді сақтайды Paint | Өз ойларын ортаға салу.
Топпен жұмыс жасау. | ||||
ІІ.Проблеманы шешу | Екі топқа сегіз құралдан беріледі. Кітаптан 5 минут оқып, әр оқушы құралдардың қызметін интерактивті тақтаға шығып жазады (10 минут) . | Топтық тапсырмалар
| 1 топ
| 2 топ
|
Пікір алмасу
Ой жарыстыру
Ойларын өз беттерінше қорытындылау. | |||
Техникалық диктант (5 минут) | Карточкалар таратылады | Графикалық редактор _________сурет салуға, графикалық объектілерді өңдеуге арналған бағдарлама. Бағдарлама мынадай терезе элеметтерінен тұрады _______________________________________________________________.Негізгі түсті таңдау үшін тышқанның _____________ батырмасын, фонды таңдау үшін _____________батырмасын шертеміз. Мәзір қатары мына әрекеттерден тұрады ………………………………………………………………………………………………………………….. Ақпарат сөзі латын тілінен аударғанда ………………………. мағына береді. | Әр оқушы жеке орындайды | |||||
ІІІ.Проблема-ның шешімін қолдану | Практикалық жұмыс (15 минут) | Екі топқа деңгейлік тапсырмалар | Компьютермен жұмыс жасау | |||||
Үй тапсырмасы: Құралдарды және олардың қызметін жаттау (2 минут),
Оқушыларды бағалау: топ бойынша және жекелеп (3 минут).
Жаңа тақырып бойынша бекіту. Практикум, деңгейлік тапсырмалар
Тапсырмалар 1.
- Рaint бағдарламасын жүкте.
- Бүріккіш құралының көмегімен төмендегі суретті сал.
- Суретке «Гүлдер» атын беріп сақта.
Тапсырма 2. Берілген жұмбақтың шешуінің бейнесін сал
- Көк лағым көгенде жатып семіреді (Ұршық).
- Екі ұшы мен екі құлағы бар,
Біріккен екі пышағы бар (Қайшы).
- Аяғы бар , басы бар,
Арқалаған тасы бар (Тасбақа).
- Күнді бағып тұрады,
Күнге басын бұрады (Күнбағыс).
5.Үй үстінде ұсақ тас (Жұлдыз).
- Шыр-шыр етеді, Құлағыңнан өтеді. Ұстай қалсаң, Сөйлеп кетеді.
- Үш көзді тұр алып, үш көзі тұр анық.
- Қыста көп оның керегі, даярлап отын береді (Балта).
- Ұшы үшкір абай бол,
Жүріп өтсе қалар жол (Ине).
- Доп емес допқа ұқсайды,
Үрлемесең ұшпайды.
- Қанаты бар ұшпайды,
Су астында қыстайды.
- Ақ сарайын талқандап,
Шықты біреу балпаңдап.
ІІІ. 1. Рaint бағдарламасын жүкте.
- Жыл мезгілдеріне сурет салу
- Аяз қысып,
Өрнек сызып,
Терезені торлайды.
Білсеңдер айт балалар,
Бұл қай кезде болады? (Қыс)
- Өрік алма,
Шие, алша,
Жидек жүзім піседі.
Білсеңдер, айт балалар,
Бұл қай кезде болады? (Жаз)