Кембридж университеті бағдарламасы бойынша 9 кл арналған қысқа мерзімді жоспар
Кембридж университеті бағдарламасы бойынша 9 кл арналған қысқа мерзімді жоспар
Пән мұғалімі: Ешмұханова А.С
пәні:әдебиет | класс:9 «В» | күні:15.04.2013 жыл | ||||
тақырып | Ғ.Мүсіреповтың өмірі мен шығармашылығы | |||||
Мақсаты | Оқушылардың Ғ.Мүсірепов туралы түсініктерін пысықтау,шығармашылық қабілетін жинақтау,есте сақтау дағдыларын,логикалық ойлау қабілеттерін,әдеби тілде ойларын жеткізе білуін дамыту.Шапшаңдыққа,сауаттылықа,шыншыл болуға ,шешендікке тәрбиелеу дамыту | |||||
Күтілетін нәтиже | Сөйлеу мәдениетін қалыптастырады.шешендік білімін жетілдіреді.Өз көзқарасын жүйелі талдауға үйренеді.Қарсыласын сыпайылыққа,ұстамдылыққа тәрбиелейді.Өзін-өзі бағалай алады.Өз пікірін қарсылыстарына дәлелдей алады. | |||||
кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | бағалау | ресурстар | ||
Ұйымдастыру (2мин) | Психологиялық тренинг өткізіп,топтарға бөледі | Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады | Парақшалар
| |||
Қызығушылықты ояту (3мин) | 1917-1956ж.ақын-жазушылар туралы мағлұмат сұралады. | Өткенге шолу ретінде әр ақын-жазушыға ассоциация құрайды.Топтың атынан ортақ пікір жариялайды. | ||||
Мағынаны тану (35 мин) | Ғ.Мүсіреповтің өмірі мен шығармашылығы туралы оқуға бағыт беріледі. Шығармашылық топтық тапсырма. І топ: Ғ.Мүсіреповтің өмірі ІІ топ: Ғ.Мүсіреповтің әңгімелері ІІІ топ: «Ұлпан» романы ІVтоп:Ғ.Мүсіреповтің пьесалары V топ:Ғ.Мүсіреповтің шығармашылығының көркемдік ерекшеліктері | Түртіп алу әдісі бойынша саралап оқиды. Тақырыптың мазмұнын аша отырып,постер қорғау. | Мадақтау Формативті баға | Оқулық, ватман, маркер | ||
Рефлексия (5 мин)
| Тақырып бойынша түйін шығарту. І топ: М.Әуезов пен Ғ.Мүсіреповтің шығармасындағы ана бейнесін салыстыру ІІ топ: Ой толғау «Қазақтың көркемсөз зергері» ІІІ топ: Өлең шығару ІVтоп:Ғ.Мүсіреповтің әдебиетте алатын орны V топ: «Егер де мен жазушы болсам. . .» | Венн диаграммасы | «Екі жұлдыз бір тілек» Жиынтық баға | парақшалар | ||