Редактордың командалары
Информатика пәнінің мұғалімі Кутушова Динараның қысқа мерзімді жоспары
22.04.2014ж | Информатика 45 минут | 7а сынып
|
Сабақ тақырыбы: | Редактордың командалары. | |
Жалпы мақсат: | Paint графикалық редакторының команданы орындатпау, команданы қайталау, суретті сақтау, ашу және де мәтіні бар суреттер салу жолдарын білу, үйрену, пайдалану. | |
Сілтеме: | 7 сынып Информатика, Атамұра 2012, компьютер, PAINT бағдарламасы | |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: | Paint графикалық редакторының команданы орындатпау, команданы қайталау, суретті сақтау, ашу және де мәтіні бар суреттер салу жолдарын білу. | |
Негізгі идеялар: | PAINT редакторы, терезе элементтері. | |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Кеспе материалдар, оқулық, постер, слайдтар, компьютер. | |
Оқыту әдістері: | 1. АКТ 2. Диалогтік оқыту 3.СТО 4.Бағалау (бағалау парақшасы арқылы), өзін-өзі бағалау | |
Дерек көздері: | Электронды оқулық, PAINT бағдарламасы |
Ойлау деңг. | Мақсат | Күтілетін нәтиже | Түрткі (сұрақ, тапсырма, жағдаят) | Бағалау | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||
Білу | Paint графикалық редакторының құралдарын анықтау
| Paint графикалық редакторының құралдары анықталады.
| Сәйкестікті іздеу.
16 құралдың қызметін табу. | Критерийлер | Дескриптор | Ұпай саны | Құралдардың суретіне байланысты топқа бөледі. Мұғалім сәйкестікті іздестіру тапсырмасын береді. | Топқа бөлінеді.
Сәйкестікті іздестіреді. |
Paint графикалық редактрының құралдарын білуі
| Біледі | 2 | ||||||
Жартылай біледі | 1 | |||||||
Білмейді | 0 | |||||||
Түсіну | Paint редакторының командаларымен танысу
| Paint редакторының командаларын білу, суретті сақтау, ашу және де мәтіні бар суреттер салу үшін қажетті білімдер жинау.
| Ой қозғау
1. Орындатпау, қайталау, сақтау командалары. 2. Мәтіні бар суреттер салу. 3. Ашу командасы. | Paint графикалық редакторының командаларын пайдаланып, суретті сақтау, ашу кезеңдерін меңгеруі.
| Біледі | 2 | Оқушыларға тапсырма.Оқулықтан оқуға мәтінді беру. Компьютермен, слайдтан көрсету, түсіндіру. | Топта оқушылар оқулықты оқиды. Топта бір-біріне түсіндіреді. Постерді қорғайды.
Өзара бағалау |
Жартылай біледі | 1 | |||||||
Білмейді | 0 | |||||||
Қолдану | Орындатпау, қайталау, сақтау, ашу командаларын пайдалану.
| Орындатпау, қайталау, сақтау, ашу командаларын қолданып тәжрибеден өткізу.
| Практикалық дағдыларын қалыптастыру | Командалардықолдана білуі | Біледі | 2 | Мұғалім және топ басшысы оқушылардың жұмысын қадағалайды. Бағалайды. | Оқушылар бір-бірден компьютерге отырып Paint-та жұмыс жасайды.
|
Жартылай біледі | 1 | |||||||
Білмейді | 0 | |||||||
Талдау | Редактордың командалары туралы білімін анықтау | Командаларды пайдаланып, тиімді жұмыс жасайды. | Еркін жазу әдісі
| Редактордың командалары | Біледі | 2 | Мұғалім дәптерге жазуға тапсырма береді.
| Оқушылар берілген тапсырманы дәптерге жазып алады. |
Жартылай біледі | 1 | |||||||
Білмейді | 0 | |||||||
Жинақтау | Редактордың командалары туралы толық білімін жинақтау.
| Редактор командаларының қызметі туралы толық біліп шығу.
| Дұрыс, дұрыс емес | Сұрақтарды білуі
| Біледі | 2 | Мұғалім оқушыларға сұрақтар парақшасын таратады. | Оқушылар берілген сұрақтардың дұрыс, дұрыс емес екенін анықтайды |
Жартылай біледі | 1 | |||||||
Білмейді | 0 | |||||||
Бағалау | Редактордың командаларын қолдану аясын білу, түсіну
| Өз бетінше командаларды пайдалана алады. | Рефлексия «БББ» әдісі | Редактордың командаларын қолдану | Біледі | 2 | Тақтада рефлексия ға арналған БББ әдісі | Оқушылар жеке-жеке өз пікірін білдіреді |
Жартылай біледі | 1 | |||||||
Білмейді | 0 |