Ақпаратты қорғау. Вирусқа қарсы программалар
Сыныбы: 6 | Күні: Пәні: Информатика Пән мұғалімі: Сапашева Елена | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Ақпаратты қорғау. Вирусқа қарсы программалар | ||||||||||
Сілтеме | Оқулық Информатика 6-сынып Е.А.Вьюшкова, Н.В.Прараскун, Б.Қ.Әбенов Астана «Арман-ПВ» 2014 жыл
| ||||||||||
Мақсаты: | — Вирус ұғымымен танысады, — Оның компьютерге, жүйеге келтіретін зақымдары туралы біледі — олардан қорғнауды үйренеді | ||||||||||
Күтілетін нәтиже: | — Вирус ұғымын түсінеді; — Вирустың жүйеге, компьютерге келтіретін зардаптарын айқындай алады; — Вирустан қорғаудың әдістерін үйренеді; | ||||||||||
Сабақтың түрі: | Аралас сабақ | ||||||||||
Негізгі дереккөздер: | Оқулық, компьютер, интернет материалдары, постерлер, слайдтар, стикерлер,таратпа материалдар, топ ережесі, бағалау дискрипторлары мен бағалау парағы | ||||||||||
Әдіс –тәсілдер: | Топтық жұмыс, СТО, диалог, алгоритмдік әдіс, АКТ, Жигсо әдісі, ББҮ әдісі | ||||||||||
Сабақтың барысы: | |||||||||||
І. Ұйымдастыру (2 мин) | — Оқушылармен сәлемдесу; — Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; — Оқушыларды топқа бөлу (1-ден 4-ке дейін санау арқылы), топ мүшелерін сайлау, топ ережесін басшылыққа алу; | ||||||||||
ІІ. Ой қозғау. (3 мин) (СТО стратегиясы, АКТ) | Тірі табиғаттағы ақпараттық үдерістер Адам өміріндегі ақпараттық үдерістер Техника жұмысындағы ақпараттық үдерістерді түсіндіре отырып, мысал келтіріңдер
| ||||||||||
Кезеңдер. Берілетін уақыт (40 мин) | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |||||||||
ІІІ. Қызығушылықты ояту |
| Оқушылар кестені толтыра отырып, өз ой-пікірлерін білдіреді | |||||||||
ІV. Мағынаны тану
| ЖИГСО әдісі. Оқушыларға талқылауға мәтін бөліктері беріледі. вирус ББҮ стратегиясы | — Оқушылар бүгінгі күнді және тақырыпты дәптерлеріне жазып қояды. — Оқушылар берілген тапсырма бойынша топта Жигсо әдісі бойынша жұмыс жасайды. — Білген түсініктерін қорыта отырып, біреуі оқып береді. Оқушылар дәптерлерінде ББҮ бойынша кестенің «Білдім» бөлігін толтырды | |||||||||
V. Сергіту сәті | |||||||||||
VІ. Ойтолғаныс | |||||||||||
«Бағалау» практикасы. (2мин) Критерийлер бойынша формативті бағалау | Топ басшысы дискрипторлар бойынша баллдарын есептеп, оны «5 баллдық» жүйеге ауыстырып топ мүшелерін бағалайды. 3 балл – «1» 4 балл – «2» 5 балл – «3» | ||||||||||
Рефлексия (1мин) | Оқушыларға кері байланыс жасау үшін түрлі-түсті стикерлер таратады. | Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын көңіл күй дидарына іледі. | |||||||||
Үйге тапсырма. | §2. Әлемнің ақпараттық көрінісі. Ертедегі және қазіргі ақпарат ағынының даму ерекшелітері жөніндешағын ээсе жазуға тапсырма беру | Берілген тақырып бойынша шағын эссе жазып келеді | |||||||||