Архивтеу антивирус
Сабақтың тақырыбы: | Архивтеу антивирус | |||
Сабақтың мақсаты: | а) Антиврус жайлы , олардың түрлері мен компьютерге тигізетін пайдасы мен зияны жайлы аша білуі ә) Архивтеу программасы мен танысу , онымен жұмыс жасай білу б)Өз бетімен жұмыс іздеуге үйрету және проблемалық сұрақтар арқылы олардың сыни ойлау қабілеттерінің белсенділігін арттыру | |||
Нәтижесі | Өз компьютерін зақымдайтын прогрммалардан қорғай алатын және өзіне керекті ақпаратты бір орыннан екінші орынға дұрыс тасмалдай алатын тұлға қалыптасады | |||
Сабақтың әдіс – тәсілі: | диалогтық оқыту,пікірталас, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс
| |||
Сабақтың көрнекілігі: | интерактивті тақта, компьютер , практикалық карточкалар
| |||
Пәнаралық байланыс: | Өмірмен байланыс, практикалық жұмыс | |||
Жаңа сабақ: | Еңбек және Заң | |||
Кезең | Сабақ бөлімдерінің мақсаты | Сабақтың өту барысы | Оқушының іс-әрекеті | Сабақтың әдісі |
Білім | Ұйымдастыру кезеңі, ойлану Оқушыларды сағат терімен 1-4-ке дейін санап, ретпен топқа бөлінді. | 1. Сендер компьютерде жұмыс жасған кезде компьютердың пернетақтасынан әріптер жай түсе не істер едіңдер? 2. Екі топқа да әр түрлі антивуристарды жайлы жазылған мәліметтерді беріп олардың ішінен өздеріне ұнаған антивирус жайлы мәліметтерді интернет беттерінен іздестіру. | 1.Оқушылар қандай сайттан қалай іздейтіні жайлы туралы айтады.
| топтық жұмыс |
Түсіну | Тапқан антивирустарын қарастырамыз | Әр топ антивирустарын қорғайды, басқа топтың пікірін тындай отырып, оның артықшылықтары мен кемшіліктерін талдайды. | Топпен жұмыс | |
Қолдану | Компьютерлердегі антивирустардың бір-бірінен айырмашылықтарын іздестіру.. Сендердің әрекеттерін | Топ мүшелері жазған жұмыстарын тиімді, тиімсіз жақтарын атап айтады | ||
Талдау | Компьютерге антивирустан басқа таңы қандай сақтық шараларын қолдануға болады? | Әр оқушының пікірлерін тыңдау | Жеке жұмыс
| |
Жинақтау (синтез.) | Алған білімді жинақтау | Кітаптан антивурис пен архивтеу программасын оку | Оқушылар атқарған жұмыстарынан өздерінің күнделікті өмірде пайдасы бар екенің білді. Балалар сабақтың мақсатын аша біледі | Анализ, синтез, қорыту. |
Бағалау | Сабақ барысында оқушы көзқарасы | Оқушылардың сабақ соңындағы түйін сөзі. | Қорыту, өз жұмыстарына баға беру. Ой-түйін, формативті бағалау
|