Жүйенің параметрлерін баптау
Сабақтың тақырыбы: | Жүйенің параметрлерін баптау | |||
Сабақтың мақсаты: | · Диалогты оқыту арқылы барлық оқушыларды жүйенің параметрлерін баптау деген тақырыптан барынша кең мәлімет алу . · Топтық жұмыс арқылы оқушылардың сабақта белсенділігін арттыру. · Оқушының сабаққа қызығушылығын ойын арқылы дамыту , бір- бірінің сұрақтарын тыңдауға дағдыландыру | |||
Нәтижесі | Бір – біріне сұрақ қою кезінде сұрақ қоюда оңай еместігін үйренеді Топтық жұмыстың ережесін қызу жұмыс барысында да сақтауға дағдыланады Өзінің сұрағының жауабына қанағаттануды бағалай біледі . | |||
Сабақтың көрнекілігі: | Топпен жұмыс , өзін – өзі реттеу , диалогті оқыту, сұрақ қою стратегиясы | |||
Қызығушылығын арттыру | Слайд көрсету | |||
Жаңа сабақ: | Параметрлерді баптау | |||
Кезең | Сабақ бөлімдерінің мақсаты | Сабақтың өту барысы | Оқушының іс-әрекеті | Сабақтың әдісі |
Білім | Ұйымдастыру кезеңі, ойлану
| Windows жүйесінде жұмыс істеу барысында бірнеше тереземен бір мезгілде жұмыс істеуге болатынын білеміз. Осы терезелерді есеп тақтасындағы батырмалардың көмегімен ауыса отырып , олардың әрқайсысмен кезекпен жұмыс істейміз. Сұрақ: 1. Осы терезелер неше топқа бөлінеді? 2. Терезелерді экранда көрсетудің тәсілдері қандай? | 1.Оқушылар осы берілген сұрақтарға жауап беру үшін компьютердің көмегіне жүгінеді. | Жалпы барлығына берілетін сұрақ |
Түсіну | Оқулықпен жұмыс | Жүйенің парамтерлерін баптауға қандай параметрлер жатады , және оларды қандай жолдармен баптауға болады. | Әр топ оқулықтан оқығандарын талдайды | Топпен жұмыс |
Қолдану | Ой толғаныс:
| Оқулықтан алған білімдерін практикамен ұштастыру. Тышқанды және пернетақтаны баптау. | Оқушылар жұппен бірге компьютерде тапсырманы орындайды. | Жұппен жұмыс «Екі жұлдыз , бір тілек» формативті бағалау |
Талдау | Шағын пікірталас | Windows ХР операциялық жүйесі жайлы ақпаратты беру арқылы оқушылардың ондағы мәліметті практикада қолдануға болады ма?……… Қолданған әдебиет🙁 Информатика негіздері №4 2012 бет 36 ) | 1.Оқушылардың пікірін, өз ойларын айтады.
| Топпен жұмыс
|
Жинақтау (синтез.) | Алған білімді жинақтау | Панель управление капшықындағы әр бір обьектілермен толықтай танысу және олардың атқаратын міндеттерін білу. | . | Жеке жұмыс
|
Бағалау | Сабақ барысында оқушы көзқарасы | Оқушылардың сабақ соңындағы түйін сөзі. | Қорыту, өз жұмыстарына баға беру. Ой-түйін, формативті бағалау | Сабақ барысында оқушы көзқарасы |