Компьютерлік графика. Компьютерлік графика түрлері
Сабақтың тақырыбы: Компьютерлік графика. Компьютерлік графика түрлері
Сабақтың мақсаты:компьютерлік графикамен танысу, түрлерін білу, компьютерлік графиканың өмірдегі маңыздылығын түсіну.
Сабақтың міндеттері:
Сабақтың мазмұнына байланысты міндеттер:
- Компьютерлік графикамен танысады;
- Компьютерлік графиканың қолдану салаларын біледі;
- Компьютерлік графика түрлерін айта алады;
- Компьютердежұмыс жасау дағдысы қалыптасады.
Сын тұрғысынан ойлауға байланысты міндеттер:
- мәтінді оқи отырып тақырыпты ұғынады, пікірлеседі;
- тақырыпты талдайды, тәжірибеде қолданады.
Топтық жұмыс немесе тәрбие әрекетіне байланысты міндеттер:
- өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыланады;
- топпен және өз бетінше жұмыс жасауды үйренеді;
- бір-бірінің ойын, пікірін тыңдауға дағдыланады.
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: класстерлеу (жүзім шоғы) әдісі,INSERT (түртіп алу) әдісі, Венн диаграммасы
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер:
- Құралдар: компьютер, түрлі түсті маркерлер, стикерлер, А1 форматты қағаз (плакат);
- Көрнекіліктер: үлестірмелі қағаздар, қима қағаздар, бағалау парақтары.
Бағалау критерийлері:
А критерийі:
- Топтың өзге оқушыларының ойын толықтырып отырдым – 2ұпай
- Талқылауға қатыстым – 3ұпай
В критерийі:
- Дәлелді ойлар ұсындым – 3ұпай
- Өзгелерді мұқият тыңдадым – 4ұпай
- Топ мүшелерін ұйымдастырдым және оларға тапсырманы орындауда көмек көрсеттім – 5ұпай
С критерийі:
- Топта тапсырманы бар ынтаммен жасадым – 6ұпай
- Топта өзіме жүктелген міндеттерді уақытылы және сапалы орындадым– 7ұпай
Бағалау шкаласы:
30-18ұпай – «5»
17-6 ұпай – «4»
5-2 ұпай – «3»
Сабақтың жоспары:
САБАҚ КЕЗЕҢДЕРІ
| МҰҒАЛІМНІҢ ӘРЕКЕТІ | ОҚУШЫНЫҢ ӘРЕКЕТІ | |||||||||||||||||||||||||||
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ | · оқушылармен сәлемдеседі; · сергіту сәтін ұйымдастырады («Бақша»); · топқа бөлу (шеңбер құрып, бір-бірінің арқасына стикерді жапсыра отырып бір сөзден тұратын тілек жазады. Тілекті оқып, тілек жазылған стикердің түсіне сәйкес топтасады).
| · мұғаліммен сәлемдеседі; · сергіту сәтін орындайды;
· топқа бөлініп отырады. | |||||||||||||||||||||||||||
ОЙ ҚОЗҒАУ | Миға шабуыл: 1. Көрме дегеніміз не? 2. слайддегеніміз не? 3. презентация дегеніміз не? 4. Презентацияны қандай программамен жасаймыз?
Тірек сөздерді класстерлеу: · сурет · компьютер · графика
2. Сабағымыз не туралы болуы мүмкін?
|
Сабақтың тақырыбын болжайды және мұғаліммен бірлесе отырып сабақтың мақсатын анықтайды. | |||||||||||||||||||||||||||
МАҒЫНАНЫ АЖЫРАТУ | INSERT (түртіп алу) әдісі:
Мұғалім жаңа мәтінді таратып, сол мәтіннен түртіп алу әдісі арқылы кестені толтырады. | · Мәтін таратылады; · Оқушылар мәтінді оқиды; · Мәтінді талқылайды; · Негізгітүсініктерді талқылау парағына енгізеді; · Әр топтан бір оқушы шығып тақырыпты талқылау парағы бойынша қорғайды, дәптерлеріне түртіп алады
| |||||||||||||||||||||||||||
ОЙ ТОЛҒАНЫС | Венн диаграммасы
|
| |||||||||||||||||||||||||||
БАҒАЛАУ
| Топпен жұмыс жасау кезіндегі оқушының өзін-өзі бағалауы
| ||||||||||||||||||||||||||||
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
| ||||||||||||||||||||||||||||
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА | Тақырып бойынша ой толғаныс жазып келу
|