Ағылшын + информатика кіріктірілген ашық сабағы Ағылшын тілдес мемлекеттер. Excel- де диаграммаларды құру
Ағылшын + информатика кіріктірілген ашық сабағы
Сынып: 9 «Б»
Мұғалімдері: ағылшын тілі – Искакова Д.С.,
информатика пәнінің мұғалімі– Кенжебаева Д.К
Ы. Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған облыстық қазақ гимназия интернаты
Тақырып: Ағылшын тілдес мемлекеттер. Excel- де диаграммаларды құру
Сабақ түрі:Пысықтау сабағы
Пән мазмұны бойынша: пәнаралық /ағылшын тілі және информатика/
Өткізу орны бойынша: ашық түрде
Ұзақтығы: 45 минут
Мақсаты:
Білімділік
- Ағылшын тілдес мемелкеттер (Ұлыбритания мен Солтүстік Ирландия Корольдігі, Канада, АҚШ, Австралия, Жаңа Зеландия) тақырыбы бойынша оқушылардың білім — білік, дағдыларын қалыптастыру
- Excel ЭК-де деректерді өңдеудің негізгі принциптерін, диаграммаларды өңдеу және безендірудің негізгі әдістерін қолдануды қалыптастыру;
- Компьютерлік технологияны қолдана отырып, оқушылардың теориялық, шығармашылық ойлауын және өзіндік қабілеттерін дамыту мақсатында өзіндік ойын жеткізуге үйрету, білім білік дағдыларын жетілдіру
- Ағылшын тілінде алған білімдерін информатика сабағында практикада қолдану дағдыларын қалыптастыру
Дамытушылық
- Заман талабына сай жалпы ғылымилық және жалпы интеллектуалдық дағды мен біліктіліктерін қалыптастыру
- Ақыл ой іс әрекеттерін, еске сақтау, талдау қорытынды шығару қабілеттерін дамыту
Тәрбиелік
- Оқушылардың ақпараттық мәдиниетін пәнге деген қызығушылыған арттыру
- Өз бетімен жұмыс істеуге, өзін өзі бағалауға, жауапкершілікке тәрбиелеу
- Оқушылардың ауыз екі сөйлеу тілінде жаңа лексикалық материалды бекіту
Сабақтың міндеттері:
- Өздігімен жұмыс жасауды ұйымдастыру
- Жеке тұлғанын дүниетанымын, қызығушылығын арттыру, ақпараттық мәдениеттілікке тәрбиелеу
- Логикалық ойлауын және дүниетанымын, сөздік қорын кеңейту
№ |
Кезеңдері |
Мұғалімнің нұсқамасы | Оқу жабдығы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ұйымдастыру кезеңі | Good afternoon dear boys and girls. Today we have unusual lesson of English and computer. | Фильм 2 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Тақырыпқа шығу | ü Yes we are going to speak about ü What did you see (diagramme) ü What do you think what we are going to speak about? | 2 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Проблемалық сұрақ | ü | 1 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Мақсат қою | ü What do you think are the aims of our lesson? S1: to study English speaking countries S2: to study Excel diagrammes | 1 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Жаңа сабақты ашу және меңгеру | I. Тест 1. Кестенің негізгі элементі a. ұяшық b. жол c. баған 2. Ұлыбритания мен Солтүстік Ирландия корольдігі неше бөлікке бөлінеді a. 3 b. 4 c. 5 3. Электрондық кестеде өшіруге болмайды… a. баған b. жол c. ұяшықтың аты 4. Англияның символы a. жауқазын b. бәйшешек c. раушангүл 5. Электрондық кестедегі жолдар саны қанша болады a. 255 b. 256 c. 65536 6. Электрондық кестеде бағананы қалай белгілейміз a. Қажетті бағана тақырыбындаға таңбаланған әріптер (А В С…) тышқанды шерту арқылы b. Қажетті қатарда сәйкес нөмірленген цифрді (1,2,3…) тышқанды шерту арқылы c. Бағанада тышқанның сол жақ батырмасын жайлап жылжыту арқылы 7. Электрондық кестеге формулалар қалай жазылуы керек? a. «=» теңдік белгісінен кейін b. «+» белгісінен кейін c. бос орыннан соң 8. Who discovered America?
| Тест 10min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Listening | Discussing gaps | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Тапсырмамен жұмыс | Берілген ақпараттар бойынша электрондық кестеде кестені толтырыңыздар
Нәтижесі: Сабақты бекіту сұрақтарымен тапсырмалары: 1. Диаграмма дегеніміз не? 2. Диаграмма құру жолдары? 3. Электрондық кестенің диаграмасының негізгі түрлерін атаңыз? | 5 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Жекелей жұмыс | Берілген кестедегі ақпарат бойынша халық санын, территориясын, үлкен қалаларын анықтайтын диаграмма құрыңыздар
| 5 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Сергіту. | Көз жаттығулары | 2 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Dictation | 5min | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Практикалық тапсырмалар | Диктантта берілген сандық ақпараттар бойынша электрондық кестеде диаграмма тұрғызу | 7 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | R? | What did you like? What did you dislike? | 3 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Қорытынды | Сабақты қорытындылау, бағалау (жинаған жалаушалары бойынша ) | 2 min |