Сандардың тарихы, санау жүйелері, екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыру.
Сабақтың тақырыбы | Сабақтың мақсаты | Күтілетін нәтиже | ||||||||
Сандардың тарихы, санау жүйелері, екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыру. | Оқушылардың санау жүйелері, ондық , екілік, сегіздік, оналтылық санау жүйесі туралы білімдерін қалыптастыру және екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыру. | Позициялы және позициялы емес санау жүйелері турлы түсініктерін қалыптастыру. Екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыра алады. | ||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | ||||||||||
№ | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Әдіс-тәсілдер | Қарым-қатынас | Уақыт | Ресурстар | |||
1. | Фотосуретпен жұмыс | Оқушыларға мұғалім тақтадан сурет көрсетеді. Суретке қарап ойларын тыңдайды. | Оқушылар суретке қарап, өз ойларын айтады | Көзбен көретін айғақтармен жұмыс | Оқушы мен мұғалім | 3 минут | ||||
Негізгі кезең | ||||||||||
№ | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Әдіс-тәсілдер | Қарым-қатынас | Уақыт | Ресурстар | |||
1.
. | Ойлан – жұптас -бөліс әдісімен жұмыс. (Жаңа сабақ материалы)
| Мұғалім оқушыларға жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында оқулықтан оқуға тапсырма береді
| Оқушылар оқулықтан жаңа сабаққа арналған мәтінді оқып, жұптасып талқылайды. Барлығы шеңбер бойынан орын алып тақырып бойынша позициялы және позициялы емес сандардарға мысалдар келтіріп айтып шығады. | Ойлан –жұптас-бөліс
Уақыт шеңбері
| Оқушы мен оқушы
| 20 минут
| Оқулық интернет жүйесі, интерактивті тақта. | |||
Қорытынды | ||||||||||
№ | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Әдіс-тәсілдер | Қарым-қатынас | Уақыт | Ресурстар | |||
2.
3. | Есептер шығару.
Үлдірленген критерийлер бойынша бағалау
рефлексия
Үйге тапсырма беру | Мұғалім сабаққа қатысты сұрақтар мен тапсырмалар береді.
Мұғалім оқушыларды бағалау үшін достық пиғылдағы критерийлері бар үлдірленген карточкалар дайындайды. Сабақты қорытын.
Үйге тапсырма береді. | Берілген тапсырманы жұптасып ондық, екілік,сегіздік, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстырады, талқылайды. Ойларын сыныппен бөліседі. Оқушылар мұғалімнің таратып берген карточкалары арқылы бүгінгі сабақты қалай түсінгендерін түйіндейді
| Ойлан-жұптас-бөліс
Үлдірленген критерийлер бойынша өзін-өзі бағалау
| Оқушы мен оқушы
Оқушы мен мұғалім. | 20 минут
3 минут
2 минут | Компьютер, интерактивті тақта. | |||