Позициялық санау жүйелеріндегі арифметикалық амалдар.

Сабақтың тақырыбыСабақтың мақсатыКүтілетін нәтиже
Позициялық санау жүйелеріндегі арифметикалық амалдар.Екілік сандармен орындалатын арифметикалық амалдары қосу, азайту, көбейту,                                                           бөлу амалдары туралы білімдерін қалыптастыру.Позициялы және позициялы емес санау жүйелері турлы түсініктерін қалыптастыру. Екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыра алады.
Ұйымдастыру кезеңі
ТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіӘдіс-тәсілдерҚарым-қатынасУақытРесурстар
1.Сергіту сәті «Маған ұқсайды…»

 

Мұғалім оқушыларға ойын түрінде сергіту сәтін қолданадыСыныпта өздеріне ұқсас оқушыларды тауып, жасалған шеңберде бір-біріне жақсы тілектер айту

 

 

«Маған ұқсайды…»

 

Оқушы мен оқушы

 

 

 

5 минут

 

 

Интерактивті тақта (флипчарт)

 

 

Негізгі кезең
ТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіӘдіс-тәсілдерҚарым-қатынасУақытРесурстар
1.

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс.

«Тыңдайтын үшбұрыштар»

(Жаңа сабақ материалы)

 

Мұғалім оқушыларға жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында 3 адамнан топқа бөледі. оқулықтан оқуға тапсырма береді

 

Оқушылар жаңа тақырыпты меңгеріп «Тыңдайтын үшбұрыштар» әдісі бойынша жаңа тақырыпты меңгереді. 

«Тыңдайтын үшбұрыштар»

 

 

 

 

Оқушы мен оқушы

 

 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

 

Оқулық,  интерактивті тақта.
Қорытынды
ТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіӘдіс-тәсілдерҚарым-қатынасУақытРесурстар
2.

 

 

 

 

3.

Есептер шығару.

 

 

 

 

Деңгейлік тапсырмала

 

Ашық журнал арқылы бағалау

 

Үйге тапсырма беру

Мұғалім сабаққа қатысты сұрақтар мен тапсырмалар береді және әр топқа плакаттармен маркерлер береді.

Мұғалім оқушыларға деңгейлік тапсырмалар таратып береді.

Мұғалім орындаған тапсырмаларды аралап қарап шығып тақтада,ы ашық журналға қойып шығады.

Үйге тапсырма береді.

Берілген тапсырманы  топтасып плакатқа орындайды. Есептер шығарады.

 

Оқушылар деңгейлік тапсырмалар орындайды

Топтас -бөліс

 

 

 

 

 

 

 

 

Ашық журнал

Оқушы мен оқушы

 

 

Оқушы мен мұғалім.

10 минут

 

 

 

18 минут

 

 

 

 

 

 

 

2 минут

Компьютер, интерактивті тақта.