Лейкоциттер, олардың құрылысы мен қызметі
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: биология Пән мұғалімі: Б.Сәтмаханова
Сыныбы: 8 Мерзімі:24.12.2013 ж
Сабақтың тақырыбы | Лейкоциттер, олардың құрылысы мен қызметі | Уақыт | |
Мақсаты | Лейкоциттердің құрылысы және И.И.Мечниковтың фагоцитоз теориясы туралы негізгі түсініктерді беру | ||
Оқытудың нәтижесі | Лейкоциттердің құрылысы мен қызметін, жұқпалы аурулардың неден болатындығын, фагоцитоз құбылысының мәнін түсініп, ұғынады. | ||
Әдіс-тәсілдер | Ақылдың алты қалпағы, топтық жұмыс, миға шабуыл, таныстырылым, дәптермен жұмыс , сын тұрғысынан ойлану | ||
Ресурстар мен көрнекіліктер | Ақ қағаз, бағалау парағы, конфеттер, алты қалпақ, графопроектор | ||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
1.Ұйымдастыру | Сыныппен сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сыныпты топтарға бөлу (конфеттер арқылы)Топ ережесін жасау | Конфеттің түсіне қарай топтарға бірігеді. | 5 минут |
2. Жаңа сабақ | Таныстырылым арқылы лейкоцит туралы білімді қалыптастыру. | Жаңа ұғымдарды дәптерге жазады, сұрақтарға жауап береді. | 7 минут |
3. Сергіту сәті. Сиқырлы сөздер | 3 минут | ||
4.Ақылдың алты қалпағы | Алты қалпаққа сай түстерді оқушыларға таңдатады, оқушыларға қалпақтардың түстеріне байланысты анықтама береді. | «Қан» сөзін алты қалпақ бойынша сипаттайды | 3 минут |
5.Сын тұрғысынан ойлану | Оқушыларға ойлануға уақыт беріп, жауаптарын сұрап, тыңдайды. | Өз ойларын жинақтап, қалпақты киіп отырып ортаға салады. | 19 минут |
6.Қорытындылау | Барлық айтылған пікірлерді жинақтап, қорытады. | Өз пікірлерін қосып отырады. | 2 минут |
7.Бағалау | Жапсырмалар арқылы формативті және суммативті бағалау | Өз топтарындағы белсенділігі жоғары оқушыларды атайды. | 3 минут |
8.Үйге тапсырма | Лейкоциттер, олардың құрылысы мен қызметі | 1 минут | |
9.Кері байланыс | Бүгінгі сабақ саған ұнады ма? | 2 минут |